PRIMĂRIA --> Impozite și taxe persoane juridice --> Documente declarare

Scoatere din evidenta bunuri imobile PJ

Acte necesare pentru declararea scoaterii din evidenta / instrainarii unui imobil (cladire) - PJ
Formularul tipizat "Declaratie pentru scoaterea din evidenta a bunurilor imobile PJ";
Actul de instrainare a proprietatii cladirii ?" original si copie xerox;
Balanta aferenta lunii in care se instraineaza;
Copie buletin/ carte identitate a delegatului/ imputernicitului;
Delegatie/ imputernicire.
NOTA : termen de declarare - 30 de zile de la data instrainarii.

Acte necesare pentru declararea demolarii / distrugerii unui imobil (cladire) - PJ
Autorizatia de demolare ?" original si copie;
Procesul verbal de demolare ?" original si copie;
Nota de constatare ?" copie;
Balanta aferenta lunii în care se demoleaza imobilul;
Buletin/carte identitate a delegatului/imputernicitului ?" original și copie;
Delegatie/imputernicire ?" original și copie.
NOTA: termen de declarare - 30 de zile de la data procesului-verbal de demolare.
Impozitul/ taxa pe teren

Declaratie pentru scoaterea din evidenta a bunurilor imobile - Persoane Juridice

Data creare: 14-09-2016 13:00:39