- Impozitul/Taxa pe cladiri

PRIMĂRIA --> Impozite și taxe persoane juridice --> Documente declarare

Declaratie fiscala Impozit/Taxa pe cladiri

Acte necesare:

Declaratiile fiscale vor fi insotite de unul din documentele urmatoare, necesare pentru delimitarea suprafetelor pentru stabilirea impozitului, in functie de destinatia rezidentiala sau nerezidentiala.
Formularul tipizat "Declaratie fiscala-decizie de impunere pentru stabilirea impozitului- taxei pe cladiri ?" PJ";
Certificatul de inmatriculare al societatii ?" original si copie;
Contractul de inchiriere/comodat, in care se precizeaza suprafata transmisa pentru desfasurarea activitatii economice;
Autorizatia de construire si/sau de desfiintare, dupa caz, privind schimbarea de destinatie a cladirii;
Raportul de evaluare, daca in acesta sunt evidentiate distinct suprafetele folosite in scop rezidential si nerezidential;
Documentatia cadastrala;
Orice documente doveditoare, altele decat cele prevazute la lit. a.-e.

Declaratie fiscala pentru stabilirea impozitului/ taxei pe cladirile rezidentiale/ nerezidentiale/ cu destinatie mixta, aflate in proprietatea persoanelor juridice

Data creare: 14-09-2016 12:25:46