PRIMĂRIA --> Impozite și taxe persoane juridice --> Obligatii fiscale

Impozitul pe spectacole

Termene de impunere/scadere a declaratiilor
Orice persoana care datoreaza impozitul pe spectacole are obligatia de a depune o declaratie la compartimentul de specialitate al autoritatii administratiei publice locale, pana la data de 10 (inclusiv) ale lunii urmatoare in care a avut loc spectacolul.

Termene de plata
Lunar, pana la data de 10 inclusiv, a lunii urmatoare celei in care a avut loc spectacolul.

Sanctiuni
CONTRAVENTIE CUANTUMUL AMNEZII (LEI)
Depunerea peste termen a declaratiilor; de la 280 la 1116
Nedepunerea declaratiilor de impunere; de la 1116 la 2784
Contraventiilor prevazute mai sus li se aplica dispozitiile Ordonantei Guvernului nr. 2/2001 privind regimul juridic al contraventiilor, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 180/2002, cu modificarile si completarile ulterioare.

Neplata la termenele scadente atrage plata majorarilor de intarziere in cuantum de 1% pe luna sau fractie de luna.

Data creare: 13-09-2016 12:25:55

Sesiunile de instruire pentru fermierii care utilizează pesticide la culturile agricole (17.02.2022)

Comunicare sesiuni de instruire, perioada de depunere a dosarelor de înscriere și modalități de desfășurare a instruirii

Anunț colectiv pentru comunicarea prin publicitate (17.0.2022)